Festival vína

Festival vína

30. listopadu 2022

O festivalu

Hlavní náplní festivalu vína je degustace českých a moravských vín, vystoupení kapely N.O. Outsiders, která hraje k tanci a poslechu. Vychutnat si moment a atmosféru kulturní akce.

Festival vína 2022

Tradiční Festival vína, dříve znám jako wineparty, se z kruhové haly, přes klub C, dostal až do prostor menzy ČZU. Velká jídelna se i letos otevře všem milovníkům vína ve středu 30. listopadu od 19 hodin. K tanci a poslechu bude hrát tradiční jazzovou muziku kapela N.O. Outsiders. Na Festivalu vína se můžete těšit na 6 vinařů z Moravy a Čech, od každého vinaře bude možné ochutnat až 5 vzorků vína. K ochutnání bude i víno z dílny ČZU s 9 vzorky. 

V průběhu večera bude možné zakoupit také drobné občerstvení či nealkoholické nápoje na "směnárně", kde bude také možné zakoupit další žetony na degustování vzorků.

Systém degustace

Na začátku večera u vstupu, získají hosté degustační list, kde naleznou základní informace o degustovaných vínech, program večera, ceník občerstvení a systém degustace. V rámci programu získají hosté také tzv. "koštovníček", na základě kterého mohou ochutnávat vína. Na "koštovníčku" je určitý počet žetonů, které se vyměňují za vzorky vína. Každý vzorek je ohodnocen určitým počtem žetonů. Pokud žetony v základním "koštovníčku" dojdou, nový koštovníček (počet žetonů) si mohou hosté zakoupit na "směnárně".  Při příchodu je také potřeba si zajistit degustační skleničku, která se vydává proti vratné záloze 50 Kč. 

Vstup na akci 

Cena vstupu na akci je 250 Kč a akce je určena zaměstnancům, doktorandům a studentům České zemědělské univerzity v Praze.

Odkaz na zakoupení vstupenek zde.

Program večera 

V průběhu večera se bude také hlasovat o nejlepší 3 vzorky Festivalu.

Po celou dobu akce budou k dispozici organizátoři akce a v případě potřeby se na ně můžete obrátit, budou mít na sobě tmavě modré polokošile s logem organizace.

 

Vinařství na akci

Vinařství ČZU, https://melnik.czu.cz/cs
Vinařství Vaďura, https://www.vinovadura.cz/
Vinařství Košut, https://www.kosut.wine/
Vinice Hnanice, https://www.vinice-hnanice.cz/
Vinařství Knoll, https://www.vinarstvi-knoll.cz/
Vinařství Maňák, http://www.vinarstvi-manak.cz/
Vinařství Valtice, https://www.svisv.cz/eshop/

Vína ČZU

Müller Thurgau
Ryzlink rýnský
Kerner
Tramín
Rulandské šedé
Sylvánské zelené
Rulandské bílé
Svatovavřinecké KLARET
Labín KLARET
Svatovavřinecké
Emeritus SEKT

Adventní prodej vína ČZU

Festival vína ČZU je ideální možnost k degustaci/ochutnávce vín ČZU, následně bude adventní prodej vína ČZU před menzou/řeznictvím (bez ochutnávky), termín prodeje pondělí 28.11. do pátku 23.12. v čase 9-15 hod.

Kontakt na organizátory

Již proběhlé akce

Fotogalerie proběhlých ročníku Festivalu vína, dříve nazvaného Wineparty.

Listopad 2019

Listopad 2018

Prosinec 2017

Listopad 2016

Prosinec 2015

Prosinec 2014

Duben 2014

Prosinec 2013

Duben 2013

Prosinec 2012

Prosinec 2011

Květen 2011