Festival vína

O festivalu

Hlavní náplní festivalu vína je degustace českých a moravských vín. Vychutnat si moment a atmosféru kulturní akce. 

Festival vína 2022

Tradiční Festival vína, dříve znám jako wineparty, se z kruhové haly, přes klub C, dostal až do prostor menzy ČZU. Velká jídelna se i letos otevře všem milovníkům vína ve středu 30. listopadu od 19 hodin. K tanci a poslechu bude hrát tradiční jazzovou muziku kapela N.O. Outsiders. Na Festivalu vína se můžete těšit na 6 vinařů z Moravy a Čech, od každého vinaře bude možné ochutnat až 5 vzorků vína. K ochutnání bude i víno z dílny ČZU s 9 vzorky. 

V průběhu večera bude možné zakoupit také drobné občerstvení či nealkoholické nápoje na „směnárně“, kde bude také možné zakoupit další žetony na degustování vzorků.

Systém degustace

Na začátku večera u vstupu, získají hosté degustační list, kde naleznou základní informace o degustovaných vínech, program večera, ceník občerstvení a systém degustace. V rámci programu získají hosté také tzv. „koštovníček“, na základě kterého mohou ochutnávat vína. Na „koštovníčku“ je určitý počet žetonů, které se vyměňují za vzorky vína. Každý vzorek je ohodnocen určitým počtem žetonů. Pokud žetony v základním „koštovníčku“ dojdou, nový koštovníček (počet žetonů) si mohou hosté zakoupit na „směnárně“.  Při příchodu je také potřeba si zajistit degustační skleničku, která se vydává proti vratné záloze 50 Kč.

Vinaři na akci

Vinařství ČZU, https://melnik.czu.cz/cs
Vinařství Vaďura, https://www.vinovadura.cz/
Vinařství Košut, https://www.kosut.wine/
Vinice Hnanice, https://www.vinice-hnanice.cz/
Vinařství Knoll, https://www.vinarstvi-knoll.cz/
Vinařství Maňák, http://www.vinarstvi-manak.cz/
Vinařství Valtice, https://www.svisv.cz/eshop/